t.sporek@poczta.fm

506 174 577

 

 

Niezależnie od pory roku zapewniamy Państwu udany wypoczynek i zapraszamy do skorzystania z licznych atrakcji.

Magurka znajduje się w malowniczej wiosce w Rycerce Górnej, gdzie w spokoju i ciszy możecie spędzić swój wolny czas.

Rycerka Górka położona jest w Beskidzie Żywieckim u stóp Wielkiej Raczy, nieopodal granicy ze Słowacją. Dzięki dobrej lokalizacji mają Państwo możliwość dojazdu do pobliskich miejscowości, a także na Słowację czy do Wisły i Żywca, jednocześnie uciekając przed skwarem zatłoczonych miejsc. W Rycerce z pewnością zastaną  Państwo spokój i ciszę, której każdemu potrzeba do dobrego wypoczynku.

Czysta rzeka z miejscami do kąpieli i plażowania pozwoli  ochłodzić się w upalne letnie dni, a amatorom jazdy konnej polecamy wizytę w stadninie w Rycerce Dolnej. Tym, którzy wolą konie mechaniczne polecamy skorzystanie z wypożyczalni quadów.

Usytuowanie naszej miejscowości pozwala na wyjazdy do innych miejscowości, np. do Żywca (Zamek, Park, Browar), czy na Słowację (wyciągi narciarskie, ciepłe źródła, jeziora, zamki orawskie).

Obfitość grzybów, jagód, malin jest kolejnym powodem dla którego warto odwiedzić Rycerkę.

Proponujemy naszym gościom udział w wielu innych imprezach kulturalnych i rozrywkowych - w Rajczy w lipcu piknik królewski, piknik pszczelarski, sierpniowe dni Rajczy, Milówki, Węgierskiej Górki, Tydzień Kultury Beskidzkiej w Żywcu, kończący się ciekawą imprezą folklorystyczną w Ujsołach - Hudy Wawrzyńcowe,  Gody Żywieckie, Męskie Granie w żywieckim amfiteatrze, festiwal Pewelforever w Pewli Małej dla osób lubiących mocne granie, czy dla miłośników spokojniejszych dźwięków festiwal piosenki turystycznej Danielka w Ujsołach.

W Rycerce znajduje się również Turystyczne Przejście Graniczne (Słowacja).

W okresie zimowym oprócz spacerów, kuligów, podziwiania zaśnieżonych górskich krajobrazów można uprawiać narciarstwo - zarówno biegowe jak i zjazdowe. Można  skorzystać z tras zjazdowych w Rajczy, Zwardoniu, Korbielowie, czy w Słowacji. Na przełomie stycznia i lutego w Rajczy organizowane są corocznie zawody narciarskie - tradycyjny Rajd Chłopski. Impreza ta oprócz zmagań sportowych pozwala na zaprezentowanie kultury i folkloru polskich i słowackich Beskidów. W sierpniu w Rajczy odbywa się Otwarty Górski Cross Rowerowy.

Widoki Beskidów, spokój małej wioski, ale również wiele atrakcji z których można skorzystać sprawą, że czas spędzony w D.W. Magurka będziecie  miło wspominać i z chęcią tu powrócicie.

W Rycerce znajduje się również Turystyczne Przejście Graniczne (Słowacja).

Odpoczywając w Rycerce warto zwiedzić okoliczne góry. Liczne szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, malowniczo usytuowane schroniska (Przegibek, Wielka Racza, Nickulina, Oźna) położone na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego i rezerwatu Śrubita pozwalają każdemu aktywnie wypocząć. Niedaleko Przegibka, na Będoszce Wielkiej znajduje się Jubileuszowy Krzyż Ziemi Żywieckiej.

Ciekawą, bezpłatną atrakcją jest znajdujące się w pobliskiej Rajczy inhalatorium. Ten piękny, drewniany budynek to idealne miejsce, w którym można się zrelaksować, odprężyć, zadbać o swoje zdrowie. Regularne korzystanie z inhalacji, kilka razy w tygodniu, powoduje wzrost odporności. Bardzo dobrze działa na zatoki, górne drogi oddechowe, nerwice, stres, alergie, astmę oskrzelową.

Atrakcje Rycerki Górnej i okolic